Jaki typ mężczyzn zdradza najczęściej

Jaki typ mężczyzn zdradza najczęściej

Jakie programy, nieświadome wzorce, dynamiki w relacji i dynamiki osobiste, pchają mężczyzn i kobiety do zdrady. Do poszukania kogoś poza oficjalną relacją. Poza małżeństwem, poza czymś, co kiedyś wybraliśmy na życie.

1. Zdradza i szuka kochanki ten mężczyzna, (lub kobieta), który stoi w roli chłopca. Nieważne, ile ma lat, jak bardzo jest wykształcony, jaką karierę robi. On nadal jest w energii dziecka. Wtedy żona to bardziej matka. I on bierze od jak od matki. To, co od matki się dostaje. Na ogół od srogiej matki. Albo zalewająco- opiekuńczej.  Nie dopuszczającej do męskiego, do taty. 

2. Zdradza ten, który czuje się mniejszy, czyli znowu dziecko. Który bywa potulny i łatwo nim kierować. A on ucieka.

3. Zdradza ten mężczyzna, któremu brakuje męskiej energii. Od Ojca. Nie stoi w męskiej energii. Ma deficyty zdrowego męskiego wzorca.

Po czym to poznać:
– nie decyduje,
– poddaje się,
– bywa mało ambitny,
– albo bywa nadmiernie i niezdrowo ambitny, dużo energii przekierowując w pracę, karierę, sporty.4. Zdradza ten, co boi się prawdziwej MOCY kobiecej. Szuka namiastek, substytutów, chwilowych uciech. Ten zdradzać może z wieloma. Ciągle szukając nowych wrażeń. Powierzchownych, bez uczuć. Bo uczucia bolą. Szuka relacji, które ciągle nie zapełniają głębokiej pustki i rany. Rany, której już nawet czuć nie chce.

5. Zdradza ten/ ta, który rozwinął się zawodowo, poszerzył horyzonty, i czuje, że nie pasują już do siebie.

6. Zdradza i zostaje w oficjalnym związku, będąc w dwóch relacjach równoległych- chłopiec. Wtedy ma 2 mamusie. Tą „złą” – żonę i tą „dobrą” – kochankę.

7. Zdradza i podejmuje decyzję o odejściu, czyli kończy ten, który, jest szansa, że dorósł. Odchodzi od matki i idzie do kobiety (w drugą stronę też tak samo). Albo i bez zdrady zakańcza związek.

8. Zdradza, a kiedy zdrada wyjdzie na jaw i druga strona podejmuje decyzje, to on/ ona tylko powiela program chłopca bez decyzji.

 

Pycha zdradzających.

Przez pewien czas myślisz, że jesteś Panem/ Panią sytuacji. Wszak główny rozgrywający. Masz swoistą władzę i to, co chcesz od kochanki/ kochanka, a i zachowane status quo w domu. Wszystko pod kontrolą. Kochanka/kochanek kupuje Twoje teksty i obietnice, żona/ mąż niczego nie wie. Na obrazku, a nawet dwóch wszytko wygląda landrynkowo. I adrenalina jest. I masz to co chcesz. W falsyfikacie co prawda, ale co tam. Kto tam chce falsyfikat odróżnić od oryginału?  I tylko czasem w lustro spojrzeć coraz trudniej.
Ot tak.

 

Wina, siła i odpowiedzialność zdradzających

Ta, nazwijmy to rola zdradzającego, może Cię czynić winnym.
A przyjęcie winy, w rozumieniu przyjęcia odpowiedzialności za stan rzeczy daje Ci siłę.
Brzmi dziwnie, ale tak jest. To znowu jest do poczucia, a nie do dyskusji.
Odpowiedzialność daje Ci siłę do ruchu, do podjęcia konkretnych decyzji.
Jeżeli unikasz wzięcia odpowiedzialności za stan rzeczy, tracisz kontrolę nad swoim życiem, wikłasz się i zaplątujesz w kolejne wymówki, kłamstwa, tłumaczenia wobec samego/ samej siebie.

I nadal stoisz energetycznie w roli dziecka. 
Wzięcie odpowiedzialności to zachowanie i postawy osoby dojrzałej, dorosłej.
Ucieczka w Twoje poczucie winy, tzw. poświęcenie dla rodziny, to wspieranie tych stanów.

Tłumaczenie tego stanu rzeczy, że tak jest dobrze, to samo zakłamywanie się. No, chyba że rzeczywiście to jest to, jak postanawiasz żyć. I jest Ci z tym lekko. Zakładam, że niekoniecznie.

 

Poznaj 3 etapy w roli kochanki

Cykl bycia kochanką – dla odważnych, żeby w to spojrzeć Mówisz, że jesteś w roli kochanki… Etap 1 roli kochanki. Czyli, na ogół to się tak zaczyna Wbrew obiegowej opinii o „złodziejce cudzych mężów”, to on szuka. To może być kolega z pracy, Ktoś poznany u wspólnych znajomych, dawny kolega ze szkoły, miłość ze szkoły,

Read More »
zdradzona żona obudzona wreszcie

Zdradzona żona, obudzona wreszcie

Zdradzona żona, obudzona wreszcie. ZDRADZONA WRESZCIE, OBUDZONA WRESZCIE. Zadzwoniła. Zimowy wieczór. Zdradzona żona. Musisz mi pomóc, to znaczy potrzebuję przyjechać do Ciebie na sesję. I ma być tak, że uratujemy nasz związek.Ma być rodzina.15 minut rozmowy przez telefon.15 minut monologu, jak powinna wyglądać sesja u mnie. Jaki ma być wynik tej sesji. Dyrektorka jak nic. Nawet

Read More »
zdradzona żona skamieniała i zamrożona w uczuciach

Zdradzona skamieniała i zamrożona w uczuciach

Zdradzona- skamieniała i zamrożona w uczuciach Przyszła do mnie. Tym razem ta żona. tzw. Zdradzana. Basia.  Lato się zaczęło, coś przełom maja/ czerwca. Pani Dyrektor Finansowa. Umawiałyśmy się przez telefon. Wiesz, bo ja wiem, że mam swoją odpowiedzialność, on się rozwinął poszedł dalej. Mówi spokojnym głosem. Opanowana, Rozumiejąca nawet.  Nadmiarowo odpowiedzialna. Kurczę- inna niż pozostałe

Read More »
jaki mężczyzna zdradza najczęściej

Jaki typ mężczyzn zdradza najczęściej

Jaki typ mężczyzn zdradza najczęściej Jakie programy, nieświadome wzorce, dynamiki w relacji i dynamiki osobiste, pchają mężczyzn i kobiety do zdrady. Do poszukania kogoś poza oficjalną relacją. Poza małżeństwem, poza czymś, co kiedyś wybraliśmy na życie. 1. Zdradza i szuka kochanki ten mężczyzna, (lub kobieta), który stoi w roli chłopca. Nieważne, ile ma lat, jak

Read More »
kochanka co dała za dużo

Kochanka co dała za dużo

Kochanka co dała za dużo. Żyje z „workiem foliowym na głowie”. Kochanka, co daje za dużo, umiera powoli. Co dzieje się z Twoją energią życiową? Jak odczuwasz swoje poczucie wartości, godności, harmonii w takiej sytuacji? Na ile jesteś szczęśliwa w tej sytuacji i na ile ta sytuacja odpowiada temu, czego naprawdę pragniesz? Poczytaj. Taki mail

Read More »
kochanko jestes bohaterka zebrania o uczucia

Jesteś bohaterką żebrania o uczucia, kochanko?

Jesteś bohaterką żebrania o uczucia – kochanko JAK WYJŚĆ Z UWIKŁANEJ, TRUDNEJ, TOKSYCZNEJ RELACJI kochanki?Jesteś bohaterką żebrania o uczucia? Rola KOCHANKI-to ten przykład uwikłania. Nawet jeśli NIE jesteś w tej roli, to zobacz, czy pewne schematy zachowania, myślenia, odczuwania mogą Cię dotyczyć?Czekasz, kochanka, dajesz z siebie wiele. W zamian otrzymujesz: czekanie, obietnice, czekanie i znowu

Read More »
kochanka- wzorce uwikłania

Kochanka- wzorce uwikłania

Kochanka- wzorce uwikłania Kochanka to taka kobieta, podobna często do żony. A czasem niepodobna. Kochanka to taka druga mama jak żona, tylko dobra i miła, i bardziej empatyczna. I bardziej dająca i bardziej wyrozumiała. U kochanki jest się wysłuchanym, u żony jest się „ustawionym i wychowanym”. U kochanki jest swoboda, u żony dyscyplina i porządek.

Read More »
ewakuuj sie z roli kochanki natychmiast

Kochanko- ewakuuj się i uciekaj z tego uwikłania

Kochanko- ewakuuj się i uciekaj z tego uwikłania Taka historia. Dajmy jej na imię Ada. Lat 49. Kolejna mądra, wykształcona, ładna. Kobiety- mądre, wykształcone, piękne. I uwikłane. W dynamiki trudne do pojęcia rozumem, jakby nie Twoje, a jednak Ciebie dopadające… Widzę w kamerze. Ale szara jakaś, bez energii, pusta, wydrenowana. Tak czuję. Bo szybka i

Read More »
Scroll to Top