Kochanka- wzorce uwikłania

Kochanka- wzorce uwikłania

Kochanka to taka kobieta, podobna często do żony. A czasem niepodobna.

  1. Kochanka to taka druga mama jak żona, tylko dobra i miła, i bardziej empatyczna. I bardziej dająca i bardziej wyrozumiała. U kochanki jest się wysłuchanym, u żony jest się „ustawionym i wychowanym”. U kochanki jest swoboda, u żony dyscyplina i porządek. U kochanki jest wedle swej woli i planu, u żony wedle woli i planu żony.
  2. Kochanka to dawca w nadmiarze.  Aby zasłużyć na miłość. Daje, a nie ma miejsca, żeby przyjąć od mężczyzny. Bo często boi się bliskości. A to wymarzona sytuacja, nie grozi małżeństwem.
  3. Kochanka to też córeczka tatusia. Dlatego jest kochanką. Bo właśnie nie ma przy niej miejsca na prawdziwego mężczyznę. Bo ona cała jest dla taty.
  4. Kochanka to ta, co lojalna wobec taty, który zdradził mamę, albo dziadka, który odszedł od babci. I źle się o nim mówiło. A ona w miłości serca, dla niego wchodzi w taką rolę.
  5. 5. Kochanka to ta, co powtarza los swej babci, mamy. Los, do którego nikt nie chce się przyznać. Który jest tajemnicą. Los, który jest „potępiony”.
  6. Kochanka to ta, która w rodzie reprezentuję dawną miłość Ojca. Odsuniętą, zaprzeczoną, wypartą. I jak ta dawna miłość idzie w relacje, w której ktoś zaprzecza jej jawnemu istnieniu. Bo ona jest tajemnicą
  7. Kochanka to ta, która sama była tajemnicą. Miała się nie urodzić albo była wstydem dla kogoś. I niesie ten wstyd, który w niej od poczęcia. I prowokuje sytuacje, gdzie jest tajemnicą i wstydem.

  8. Kochanka to generator energii dla oficjalnego związku. Dostawca tego typu energii, której nie ma w oficjalnej relacji. Energii seksualnej, życia, radości. Często zasila w kobiecą energię związek i oficjalną żonę. Sama- więdnie. Kochanka pobudza zonę do ruchu ku życiu, ku sobie. Sama, niknie.
  9. Kochanka to ta, która niesie program kozła ofiarnego. I do tego Ratownika i wybawiciela. Wybawia go trudu, a potem, …, jak to zbawca, na krzyżu: depresji, odrzucenia, potępienia, bycia „złem całego świata”. Ona „dzielnie” niesie problemy mężczyzny, wspiera go, rozumie. I podobnie, jak żona może stać mocno w męskiej sile- zaradności, samodzielności, przedsiębiorczości. I on z tego czerpie. Bo sama siły do życia nie ma.

  10. Kochanka to ta, która ma „magiczne moce”. Potrafi zabrać biednego męża, zawładnąć nim, odebrać. „panuje na cudzą wolą.  To żart oczywiście. Chociaż, takich modliszek jest kilka, to nie one wchodzą w te role. Zresztą, nawet jeśli jest modliszką, to tego „biednego” coś pcha do niej.
 
Więcej o wzorcach i schematach uwikłania  – zobacz tutaj 
zdradzona żona obudzona wreszcie

Zdradzona żona, obudzona wreszcie

Zdradzona żona, obudzona wreszcie. ZDRADZONA WRESZCIE, OBUDZONA WRESZCIE. Zadzwoniła. Zimowy wieczór. Zdradzona żona. Musisz mi pomóc, to znaczy potrzebuję przyjechać do Ciebie na sesję. I ma

Read More »
kochanka co dała za dużo

Kochanka co dała za dużo

Kochanka co dała za dużo. Żyje z „workiem foliowym na głowie”. Kochanka, co daje za dużo, umiera powoli. Co dzieje się z Twoją energią życiową?

Read More »